Poznáme víťazov AMFA aj najkrajšiu fotografiu

V piatok 10. januára sa stretli fotografi - amatéri vo vestibule kina Vatra na vyhodnotení  XXVI. ročníka súťažnej amatérskej fotografie AMFO Nová Baňa 2019.

Z piatich autorov, ktorí tu vystavovali 25 farebných fotografií,  porota udelila prvé miesto Štefanovi Šutkovi z Orovnice, druhé miesto Ladislavovi Maruškovi z Novej Bane a tretie miesto získala Jolana Tencerová z Prievidze, novobanská rodáčka.

Odborná porota pracovala v zložení Ing. Jozef Fašanga zo Zvolena, predseda a členovia Silvia Ďatková a Bc. Ján Ďurovský z Novej Bane. Aj tento rok prebiehalo obľúbené hlasovanie, hlavne medzi najmladšími návštevníkmi, o najkrajšiu fotografiu. Učí ich vnímať to pekné okolo nás „inými očami“. S počtom 19 hlasov zvíťazila fotografia Jolany Tencerovej s názvom ŽIVÝ OBRAZ.

Táto fotografia bola vysoko hodnotená aj odbornou porotou. Nositeľkou hlasovacieho lístka je Maťka Katinová z Novej Bane, ktorá získa od mesta malý darček.

Ceny autorom fotografií odovzdal primátor mesta, ktorý vo svojom príhovore vyjadril presvedčenie, že aj napriek nižšiemu počtu autorov v tomto ročníku bude súťaž pokračovať.

Na záver sa konal odborný seminár pod vedením Ing. Jozefa Fašangu, ktorý odborne posúdil fotografie jednotlivých autorov.

H. Trajteľová

FOTOGALÉRIA