en
Neprehliadnite


Kultúrne a športové podujatia

Po siedmich úspešných ročníkoch kampane Do práce na bicykli, do ktorých sa mesto Nová Baňa zapojilo, sa v tomto projekte pokračovalo aj v roku 2021. Hlavným cieľom kampane bolo opäť podporiť rozvoj nemotorovej, predovšetkým cyklistickej dopravy v mestách, vyzvať samosprávy na Slovensku, aby sa vytvárali kvalitné podmienky pre ekologické druhy dopravy v meste, motivovať zamestnávateľov, aby budovali vo svojich sídlach vhodné podmienky pre zamestnancov, ktorí dochádzajú do práce na bicykli, a motivovať zamestnancov, aby viac používali túto formu alternatívnej dopravy pri každodennom cestovaní do práce.

Čítať ďalej...


Mesto Nová Baňa v spolupráci s občianskym združením Lyžiari mesta Nová Baňa a nadšencami behu zorganizovalo po minuloročnej „covidovej“ prestávke v poradí už IX. ročník bežeckého podujatia Tajchová osmička, ktoré sa uskutočnilo 4. 9. 2021 v rekreačnej oblasti Tajch. Skutočnosť, že na podujatie sa vo všetkých kategóriách zaregistrovalo až 364 bežcov, hovorí o obľúbenosti tohto podujatia. Už tradične na Tajchu vítame bežcov z celého Slovenska, inak tomu nebolo ani tento rok. Svoje zastúpenie malo 77 miest a obcí, kým vlani to bolo 66. Teší nás záujem o toto podujatie aj medzi domácimi športovcami. V tomto ročníku sme zaregistrovali 133 Novobančanov.

Čítať ďalej...


Sedem životov, sedem sestier, jedna spoločná identita. Originálny akčný dystopický triler o siedmych identických sestrách, ktoré taja svoju existenciu pred okolitým svetom. Dokiaľ jedna z nich nezmizne. Preľudnený svet v roku 2073 sa riadi drastickým zákonom jedného dieťaťa na rodinu. Keď úrady zistia priestupok, mladší súrodenec je automaticky odobraný. V jednom byte sa ale už 30 rokov skrýva a žije sedem sestier.

Čítať ďalej...


Mesto Nová Baňa vás pozýva na rozprávku Divadla zo šuflíka

KLAUNIÁDA

Najveselšia a najfarebnejšia rozprávka! Zažite bláznivé klaunské varieté o povolaniach!

25. augusta 2021 zo začiatkom o 17.00 hod., v mestskej tržnici v Novej Bani.

O rozprávke:
Uvidíte klaunky Vendelínu a Valentínu v príbehu plnom poučenia, humoru, farieb, kúziel a pesničiek o niektorých profesiách. Klaunka Valentína sa jedného dňa rozhodne zmeniť svoje klaunské povolanie za iné, ako to dopadne, sa nechajte prekvapiť…

Predstavenie je vhodné pre deti od
0 – 99 rokov.

Dĺžka predstavenia
45 minút.

Zmena programu vyhradená! Vstup voľný.

Podujatie sa uskutoční za dodržiavania opatrení vydaných v súvislosti s ochorením COVID -19.


Mesto Nová Baňa v rámci Kultúrneho leta 2021 zorganizovalo v stredu 14. júla 2021 hudobné popoludnie v mestskej tržnici, ktorou sa tak niesli príjemné tóny hudby HS IDEÁL. Koncert otvorila Mgr. Iveta Lukáčová, vedúca oddelenia kultúry, ktorá všetkých privítala, predstavila účinkujúcich a divákom popriala krásny hudobný zážitok. Bol to príjemne strávený čas, počas ktorého sme si mohli zaspievať a zatancovať.

Ďakujeme HS IDEÁL za krásne hudobné popoludnie.

Tešíme sa na ďalšie hudobné podujatie, ktoré sa opäť uskutoční v mestskej tržnici už 18. augusta 2021, vystúpi HS RETRO z Novej Bane.


Banícky fakľový sprievod začínal vo večerných hodinách pri baníckej Kaplnke svätej Anny na Starom Handli, ktorá bola vybudovaná novobanskými baníkmi v roku 1822. V roku 1929 bol do kaplnky slávnostne uložený nový oltárny kameň. Na oltári sú

polychrómované postavy baníkov – svetlonosov. Banícku tradíciu mesta pripomína aj banícky vozík – hunt, umiestnený v jej blízkosti. Svätá Anna je patrónka baníkov a všetkých ťažko pracujúcich.

Čítať ďalej...

Mestský úrad Nová Baňa

Námestie slobody 1
968 01 Nová Baňa

+421 45 6782 800