en
Neprehliadnite


Benefičný koncert - Tóny srdca

Benefičný koncert - Tóny srdca

V poradí tretí ročník benefičného koncertu, zo série koncertov „My a naše mesto,“ sa uskutočnil 13. decembra 2013, tentokrát pod názvom TÓNY SRDCA. V preplnenej sále kina Vatra sa stretli ľudia dobrej vôle. Sme radi, že úmysel organizátorov, nezištne pomáhať, sa napĺňa. Tretí ročník sme venovali podpore talentovaných detí, ktorých rodina sa ocitla v hmotnej núdzi. Záštitu nad koncertom prebrala Základná umelecká škola v Novej Bani.

V programe vystúpili deti z MŠ na ulici Nábrežná, speváčka z detského domova, deti z CVČ, ktoré sa predstavili v tradičnom ľudovom, ale aj modernom žánri. Účinkovali aj žiaci zo ZŠ Jána Zemana, ZŠ sv. Alžbety, Gymnázia F. Švantnera a Spojenej školy. A svoj talent ukázalo aj päť sestier Kyseľových či už hrou na klavíri alebo výstavkou vlastných výtvarných prác vo vestibule kina. Spevom sa nám predstavil aj René Fabian. Práve oni sú pre tento ročník benefičného koncertu tými, ktorým majú získané finančné dary pomáhať. Chcú rozvíjať svoj vzťah k umeniu, no neľahká finančná situácia ich rodín im to neumožňuje.

Obecenstvo v závere nekončiacim potleskom ocenilo vzácnych hostí benefičného večera, ktorými boli Michal Červienka TRIO (akordeonista Michal Červienka, Klaudius Kováč, klavír a Róbert Ragan, kontrabas).

Naše poďakovanie patrí darcom: Mgr. Ján Havran, Mestské lesy Nová Baňa, Knauf insulation s.r.o. Nová Baňa, SC Zamkon s.r.o., Lekáreň MEDEA, ROĽAN - Ing. Ján Lenč, Peter Forgáč, Mgr. Marta Urdová, Hatala a syn, Noba-Trans Maroš Marko, K-plast s.r.o., AXOL s.r.o., Unistav s.r.o., Plyn-mont s.r.o., Ing. M. Lenčová, Mgr. M. Štrba, kolektív pedagógov ZUŠ. Spoločne prispeli sumou 2 646 eur. Na dobrovoľnom vstupnom sa počas večera vyzbierala suma 306 eur.

Všetkým VÁM, ktorí nám pomáhate pomáhať patrí naše POĎAKOVANIE za magický večer so srdcom na dlani.

Katarína Štrbová

 
Mestský úrad Nová Baňa

Námestie slobody 1
968 01 Nová Baňa

+421 45 6782 800