en
Neprehliadnite


Tlačové správy

Mesto Nová Baňa je od roku 2016 v partnerstve s mestom Nin. Mestá sa snažia o napĺňanie cieľov partnerskej spolupráce v rôznych odvetviach a o vzájomné spoznávanie miest. V roku 2018 je dôkazom oblasť kultúry, v ktorej sa uskutočnil júnový pobyt detského zboru Voce Eufonico v Nine a v septembri je plánovaný pobyt kultúrno-umeleckého súboru Branimir v našom meste. 

Čítať ďalej...


Verča: „Je jedno kde som, ale bola som s vynikajúcimi ľuďmi, s ktorými by som išla aj na kraj sveta. Bola som prvýkrát pri mori, bolo to niečo neskutočné, voda bola fakt slaná!!! Ubytovanie hodnotím na vynikajúco, síce mohlo byť trošičku väčšie, ale dobrých ľudí sa všade veľa zmestí.“

Anežka: „Ubytovanie mohlo byť trošku väčšie. Mohla byť kratšia cesta (12hod). Jedlo i vystúpenie sa mi veľmi páčilo, ale top bol výhľad na mesto. Vystihli sme vysoké teploty, potili sme sa ako "prasce", ale more nás schladilo.“

Žofka: „Mne sa páčilo, že sme sa kúpali v bazéne, ale aj v mori. Najviac sa mi páčil večerný výlet do Zadaru. Ľudia tu boli priateľskí a komunikatívni.“

Čítať ďalej...


Mesto Nová Baňa prijalo pozvanie od svojho chorvátskeho partnera, mestečka Nin v Zadarskej župe, pri príležitosti osláv Dňa štátnosti. Delegácia Novej Bane v zložení primátor mesta Ján Havran, hlavná kontrolórka Eliška Vallová, poslanec mesta Zdenko Král s riaditeľkou OOCR Región GRON Žofiou Hanusovou bola v starochorvátskom meste Nin od 25. – 27. júna 2017. Hostitelia pre nás pripravili bohatý program, ktorý pozostával z kultúrneho programu s názvom Lijepom našom, z plavby loďou okolo ostrova Ugljan, z prehliadky centra Ninu a z formálnych i neformálnych rozhovorov.

Čítať ďalej...


Mesto Mimoň a jeho okolie je nádherné, čo sme zistili hneď po príchode. Ubytovali sme sa v malom penzióne Zlatá Lípa v dedinke s nevšedným názvom Noviny pod Ralskem. V piatok nás prijal starosta mesta F. Kaiser, s ktorým sme sa porozprávali o možnosti väčšej intenzity priateľských stretnutí do budúcna a o rozvoji mesta Mimoň.

Čítať ďalej...


Mesto Nová Baňa vyhlásilo súťaž o fotografiu z partnerského mesta Nin. Do súťaže sa mohli zapojiť všetci, a to zaslaním fotografie/-í z tohtoročnej návštevy Ninu do 31.10.2016.

 

 

Čítať ďalej...


Nin je najstaršie chorvátske kráľovské mesto nachádzajúce sa na malom ostrovčeku v strede plytkej lagúny v Zadarskej župe obklopenej soľnými poľami, dlhými pieskovými plážami a žije tu len 1500 obyvateľov. Centrom tohto mestečka je malý ostrovček (500 m2), ktorý je s pevninou prepojený dvomi mostmi. Mesto Nin leží na pobreží južnej časti Ninského zálivu, 17 km severne od Zadaru. Výhodná poloha a úrodné okolie mu umožnilo, aby sa v minulosti stalo mestským, kultúrnym a politickým centrom.

Čítať ďalej...

Mestský úrad Nová Baňa

Námestie slobody 1
968 01 Nová Baňa

+421 45 6782 800